Gastroskopija

Gastroskopija – tai virškinamojo trakto (stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos) gleivinės apžiūra iš vidaus naudojant specialius prietaisus – endoskopus, šiuo atveju – gastroskopą – lankstų vamzdelio formos prietaisą su optine sistema ir šviesos šaltiniu.

                                                                                 

Dr. A.Kildos klinikoje šiuos tyrimus atlieka aukštos kvalifikacijos gastroenterologai išskirtinės kokybės, Japonų gamintojo Fujifilm endoskopine video sistema su dirbtinio intelekto moduliu. Endoskopinė įranga pasižymi aukšta skiriamaja geba todėl matomi, net mažiausi pakitimai ir tiksliai nustatoma liga. Dirbtinio intelekto modulis atkreipia gydytojo dėmesį į potencialiai padidintos rizikos zonas, tuo padidindamas ir tyrimo diagnostinę vertę. Gastroskopija atliekama naudojant vietinę aba intraveninę nejautrą. Intraveninės nejautros metu pacientas pilnai nuskausminams ir nepatiria jokių nemalonių pojučių.

Gastroskopijos tyrimą reikia atlikti, jei pacientas skundžiasi skausmu arba nemaloniu pojūčiu virškinamajame trakte, sparčiu svorio mažėjimu, kraujavimu, skausmu ryjant, vėmimu, o taip pat esant neaiškiai geležies deficitinei anemijai, jei šeimos nariams buvo diagnozuotas skrandžio ar stemplės vėžys. Tyrimas gali būti kartojamas anksčiau rastų polipų, opų arba auglių gijimui sekti.

Gastroskopija yra labai informatyvus viršutinės virškinamojo trakto dalies tyrimo metodas siekiant diagnozuoti įvairias stemplės ligas – stemplės eroziją, refliuksą, taip pat įvairias skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligas – opaligę, polipus, navikus. Tyrimas yra greitas ir labai tikslus – pasižymi net 98 - 100 % diagnozavimo tikslumu. Virškinamojo trakto apžiūra būtina norint nustatyti tikslią diagnozę ir paskirti efektyvų gydymą.

Šio tyrimo metu gali būti paimta biopsija, pašalinamas polipas arba atliekamas ureazės testas Helicobacter pylori infekcijai nustatyti. H pylori infekcija viena dažniausių žmogaus bakterinių infekcijų pasaulyje. H pylori bakterija sukelia skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligas: eroziją, opaligę, lėtini gastritą, net skrandžio vėžį.

Pacientui pageidaujant, tyrimas atliekamas pilnoje nejautroje, todėl pacientas skausmo ar diskomforto nejaučia.

 

Pasiruošimas gastroskopijai

Gastroenterologų paslaugų įkainiai