Kolonoskopija

Kolonoskopija

tai storosios žarnos tyrimas iš vidaus, naudojant specialius prietaisus – endoskopus. Šiuo atveju – kolonoskopą – vamzdelio formos prietaisą su optine sistema ir šviesos šaltiniu. Žarnyno tyrimas kolonoskopija yra efektyviausias metodas diagnozuojant storosios žarnos vėžį – vieną iš dažniausių onkologinių susirgimų Lietuvoje.

 Dr. Kildos klinikoje gastroenterologo konsultacija ir tyrimai atliekami profesionaliai ir saugiai. Kolonoskopiniai tyrimai atliekami išskirtinės kokybės, Japonų gamintojo Fujifilm endoskopine video sistema su dirbtinio intelekto moduliu. Endoskopinė įranga pasižymi aukšta skiriamaja geba todėl matomi, net mažiausi pakitimai ir tiksliai nustatoma liga. Dirbtinio intelekto modulis atkreipia gydytojo dėmesį į potencialiai įtartinus gleivinės pakitimus ir didina tyrimo diagnostinę vertę.

Profesionalūs gastroenterologai konsultuoja, endoskopuoja, nustato diagnozę, skiria gydymą. Tyrimą reikia atlikti, jei pastebimas staigus ir netikėtas svorio sumažėjimas, tuštinamasi su krauju, ilgą laiką viduriuojama, ilgą laiką skauda pilvą, išsivysto mažakraujystė, taip pat jei artimoje giminėje buvo storosios žarnos vėžio atvejų. Kolonoskopijos tyrimas reikalingas rizikos grupėje esantiems asmenims – pacientams sulaukusiems 50 metų ir vyresniems.

Radus patologinių pakitimų storajame žarnyne (uždegimą, polipą, naviką ir pan.), atliekama biopsija, mikroskopinis medžiagos ištyrimas. 

Pacientui pageidaujant, tyrimas atliekamas pilnoje nejautroje (kolonokopija su narkoze), todėl pacientas skausmo nejaučia.

Kolonoskopiniam tyrimui būtina paruošti žarnyną, pasiruošimas kolonoskopijai.

Gastroenterologų paslaugų įkainiai