Gastroenterologai-endoskopuotojai

Gydytojai gastroenterologai atlieka šias paslaugas:

  • diagnozuoja ir gydo virškinamojo trakto ligas: skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę, skrandžio ir storosios žarnos polipus, vėžys, gastroezofaginio refliukso ligą, tulžies pūslės akmenligę, hepatitus, kasos ligas, dirgliosios žarnos sindromą, vidurių užkietėjimą ir kt.;
  • atlieka skrandžio ir žarnyno endoskopinius tyrimus. Pacientui pageidaujant šie tyrimai atliekami taikant pilną nejautrą.

Endoskopija – virškinimo sistemos organų apžiūra iš vidaus, panaudojant ploną lankstų optinį prietaisą - endoskopą. Jeigu atliekama stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos apžiūra – tai vadinama ezofagoskopija, gastroskopija, duodenoskopija, jei storojo žarnyno – rektoskopija, sigmoidoskopija arba kolonoskopija.Tyrimų metu apžiūrima ir įvertinama organo, jo gleivinės būklė, gali būti paimama biopsija vėžio diagnostikai, taip pat gali būti atliekamos gydomosios procedūros: šalinami polipai, svetimkūniai, stabdomas kraujavimas, nustatomos Helicobacter pylori bakterijos, nustatoma ar tikslinama diagnozė.  Procedūra paprastai neužtrunka ilgiau 10 - 15 minučių.

Atlikdamas procedūrą gydytojas endoskopuotojas gali nufotografuoti įtartinas gleivinės vietas, nuotraukos gali būti vėliau, gydymo eigoje, palyginamos gydymo efektyvumui vertinti.

Specialistai

Gastroenterologas

Gydytojas - Vladimir Kristalnyj

Gastroenterologas

Gydytojas - Tomas Jakubauskas