Apgamų ir kitų odos darinių šalinimas

Dr. Kildos klinika.  Apgamų ir kitų odos darinių šalinimas lazeriu. 

Tai, ką ankščiau ištaisydavo tik aštrus skalpelis, šiandien be didesnių problemų pašalina naujausias vokiečių Asclepion firmos Er:YAG Dermablate Effect  arba MedArt 610 CO2 Frx lazeriai. Dermablate Effect tai aukščiausios kokybės lazerių etalonas pasaulio estetinės medicinos klinikose.

Lazerio skleidžiamą šviesą sugeria vanduo, esantis odos ląstelėse. Šviesos energija virsta šiluma, o kadangi kiekvienoje ląstelėje yra maždaug 80% vandens, odos defekto ląstelės tiesiog išgarinamos. Vieno impulso metu pašalinami tik 2-3 ląstelių sluoksniai, todėl nėra pavojaus, kad oda bus paveikta per giliai. 

   apgamas veide

Rekomendacijos ir pastebėjimai:

  • Lazeriu galima šalinti įgimtus ir įgytus odos apgamus, paviršinius gerybinius odos navikus, ksantelazmas (riebalų sankaupas, esančias vokų srityje), keratomas, papilomas, karpas, nagų grybelį, įvairios kilmės randus (taip pat ir po jaunatvinių spuogų), raukšles ir kai kuriuos kitus odos defektus.
  • Procedūra yra mažai skausminga, todėl nuskausminimas dažniausiai nereikalingas.
  • Po gydymo lieka negili žaizda, o aplink esanti oda nežymiai patinsta. Patinimas išnyksta po 1-2dienų, o žaizda paprastai užgyja per 1-2 savaites.
  • Slauga po procedūros minimali: gydytą vietą 1-2 savaites reikės tepti antibakteriniu tepalu ir kurį laiką vengti saulės spindulių.
  • Žaizdai sugijus, kelis mėnesius gali likti nežymus paraudimas.

                           Naujausias vokiečių Asclepion firmos Erbium: YAG lazeris Dermablate Effect Dermablate Effect

Apgamo piktybiškumo požymiai:

  nelygiais kraštais        iškilęs                  dvispalvis               asimetriškas

   

Jei odos darinys neturi jokių piktybėjimo požymių, apgamą galima pašalinti MedArtCO2 Frx  lazeriu. Jei gydymas lazeriu netinkamas, gydytojas dermatologas  rekomenduos kitą - dažniausiai klasikinį chirurginį gydymo būdą.

Nuo ko atsiranda karpos?                                                                        

Karpos – tai žmogaus papilomos viruso (ŽPV) sukeltas, užkrečiamas susirgimas. Šio viruso yra apie 150 tipų. Tam tikri ŽPV tipai pažeidžia jiems būdingas anatomines sritis (pvz. paprastas karpas dažniausiai sukelia 2 ir 4 tipai, padų karpas – 1 tipas ir t.t.), tačiau gali pasireikšti ir jiems nebūdingose vietose

    

Apie procedūrą:

Šalinant karpas, lazerio energija fokusuojama tiesiai į karpą sudarantį audinį, jį sunaikina ir pašalina. Atsižvelgiant į karpos lokalizaciją bei karpų skaičių, dažniausiai šalinimas lazeriu atliekamas vietinėje nejautroje, suleidžiant į odą vietinio anestetiko, todėl procedūra yra visiškai neskausminga. Karpas šalinti lazeriu galima nuo bet kurių kūno vietų, įskaitant ant lytinių organų.

Rekomendacijos ir pastebėjimai:

  • Po karpų šalinimo lazeriu procedūros, siekiant išvengti infekcijos pavojaus, gydytą sritį reikia laikyti sausą ir švarią.
  • Tinkama rankų higiena padeda išvengti užsikrėtimo paprastosiomis karpomis.

Gydymo lazeriu įkainiai