Išplėstinių dažnių timpanometrija.

Išplėstinių dažnių timpanometrija
Tai naujas inovatyvus klausos organo tyrimo metodas naujagimių, kūdikių, vaikų ir suaugusių klausos sutrikimų diagnostikai.
Timpanometrija yra vienas dažniausių otorinolaringologo praktikoje atliekamų tyrimų. Derinyje su akustinių refleksų registravimu, šio tyrimo nauda diagnozuojant būgnelio, vidurinės ir net vidinės ausies ligas yra neabejotina.
Atliekant standartinį timpanometrijos tyrimą, galime gana greitai ir patikimai patikrinti minėtus parametrus, įtarti specifines vidurinės ar vidinės ausies ligas, tačiau susiduriame su tyrimo apribojimais, mat ausies būklė tokio testavimo metu yra vertinama pasitelkiant tik vieną zonduojamą dažnį. Dėl šios priežasties otosklerozės ar klausomųjų kauliukų grandinėlės defektus galime diagnozuoti tik 42 proc. tikslumu, su nemaža paklaida yra įvertinama ir naujagimių, kūdikių ar mažų vaikų vidurinės ausies būklė.
Pastaruoju metu aukšto lygio audiologijos centruose, o neseniai ir mūsų klinikoje otorinolaringologai pradėjo naudoti inovatyvų, labai jautrų ir specifišką tyrimo metodą – otoakustinės emisijos testą ir išplėstinių dažnių timpanometriją. Tyrimas atliekamas Interacoustics firmos naujausiu, moderniu timpanometru Titan. Juo galime nustatinėti klausos sutrikimus, naujagimiams, kūdikiams,vaikams ir suaugusiems. Šio tyrimo metu, skirtingai nei standartinės timpanometrijos registravime, vidurinė ausis stimuliuojama palaipsniui nuo 226 Hz iki 8000 Hz – vidutiniškai 60- tyje dažnių. Tyrimas trunka keletą sekundžių, per kurias šių dažnių diapazone yra „atliekama“ per 30 timpanogramų, jos susumuojamos ir pateikiamos ekrane trimačiu vaizdu.
Tyrimais įrodyta, kad tokio tipo vidurinės ausies testavimas leidžia itin tiksliai nustatyti vidurinės ausies būklę naujagimiams, pacientams, kuriems yra otosklerozė, klausomųjų kaulelių grandinės nutrūkimas, būgnelio perforacija, viršutinio pusratinio kanalo dehiscensija ir serozinis/mukozinis otitas. Svarbu tai, kad registravus ausies parametrus trimatėje kreivėje - didesniu nei 90 proc. tikslumu yra identifikuojama pažeidimo vieta, kilmė, galima tiksliai sekti ausies būklę dinamikoje. Išplėstinių dažnių timpanometrija yra mažai jautrus tiek vidinio, tiek išorinio triukšmo poveikiui, dėl šios priežasties galima be jokio vargo ištirti neramių, verksmingų vaikų ausis.