Sutriko klausa?

2019.08.24

Klausa gali sutrikti įvairiame amžiuje dėl įvairių priežasčių. Garsų pasaulį mums padeda suvokti sudėtingas klausos organas. Tai ką matome išoriškai yra tik maža dalis garso suvokimo analizatoriaus dalis. Klausos sutrikimai gali įvykti dėl pakitimų įvairiuose klausos organo dalyse. Tam, kad išsiaiškinti pažeidimo vietą ir klausos susilpnėjimo laipsnį naudojami įvairūs diagnostiniai metodai. Vienas iš jų - tai  toninė audiometrija – šiuo tyrimu, specialaus  aparato audiometro pagalba įvertinamas paciento klausos jautrumas. Dr. Kildos klinikoje toninės audiometrijos tyrimai atliekami  audiometru – impedansometru. Šiame įrenginyje įdiegtas pilnas audiometrijos ir vidurinės ausies analizavimo testų spektras. Taigi vienu prietaisu galima atlikti praktiškai visus audiologinius diagnostinius tyrimus, taip pat impedansometriją ir pateikti pacientui tikslią diagnozę.

Kaip atliekamas tyrimas?

Tyrimo metu pacientui uždedamos ausinės ir tam tikru dažniu leidžiami įvairaus stiprumo signalai, kurių pagalba tikrinamas orinis ir kaulinis garso laidumas. Tokiu būdu ištiriama paciento klausa, nustatomas pakenkimo lygis, pakenkimo vieta. Gauti duomenys pateikiami grafike – audiogramoje, kurią vėliau analizuoja ausų-nosies-gerklės gydytojas.

Audiometriją rekomenduojama atlikti tiek vaikams, tiek suaugusiems  pasireiškus šiems simptomams:

  •     staigiam klausos sumažėjimui;
  •     ūžimui ausyse;
  •     ausų užgulimui (po skrydžio, po nardymo, sergant sloga);
  •     laipsniškam klausos mažėjimui;
  •     po traumų (petardos, garsūs sprogimai, koncertai);
  •     atsiradus trukdžiams ausyse.

 

Profilaktiškai patartina tikrinti klausą dirbantiems triukšmingoje aplinkoje, besinaudojantiems šaunamaisiais ginklais.

Dr. Kildos klinikoje toninės audiometrijos tyrimai atliekami  audiometru – impedansometru. Šiame įrenginyje įdiegtas pilnas audiometrijos ir vidurinės ausies analizavimo testų spektras. Taigi vienu prietaisu galima atlikti praktiškai visus audiologinius diagnostinius tyrimus, taip pat impedansometriją ir pateikti pacientui tikslią diagnozę.