Kas lemia gero echoskopuotojo įvaizdį?

2020.12.22

Kas lemia gero echoskopuotojo įvaizdį?

Tikslią diagnozę lemia ne tik echoskopuotojo žinios, patirtis, įgūdžiai, bet ir jo darbo vietos technologinė įranga, kuri turi būti nuolat atnaujinama

Kada reikėtų echoskopiją atlikti profilaktiškai?

Nebūtinai reikia laukti, kol pakliūsite į ligoninę dėl rimtos vidaus organų ligos. Į savo gydymo įstaigą dėl echoskopijos galite kreiptis ir profilaktiškai arba pajutus tam tikrus simptomus. Jeigu jaučiate neaiškios kilmės skausmą pilve, sutriko jūsų virškinimo ir (arba) šlapinimosi funkcijos, padidėjo pilvas (nors bendras jūsų kūno svoris nepakito), naudinga būtų profilaktiškai atlikti vidaus organų echoskopiją. Jei pasireiškė skausmai arba spaudimas kaklo srityje, jis sustorėjo, reikėtų atlikti skydliaukės ir limfmazgių echoskopiją. Moterys bent kartą per metus profilaktiškai turėtų atlikti krūtų echoskopiją.

Echoskopija gali būti atliekama tiek suaugusiems pacientams, tiek vaikams. 

Ultragarsinio tyrimo privalumai ir trūkumai:

Echoskopija, jeigu ją lygintume su kitais tyrimais, yra greitai atliekama, nebrangi ir sveikatai nekenksminga procedūra. Vis dėlto šio tyrimo rezultatai gali būti interpretuojami labai skirtingai: tai priklauso nuo echoskopuotojo turimos patirties. Tai, ką echoskopijos metu gali pamatyti patyręs specialistas, gali labai skirtis nuo to, ką pamatys kitas, turintis mažiau patirties.

Kai kuriais atvejais echoskopija reikalauja specialaus paciento pasiruošimo ir negali būti atliekama iš karto, kai jos prireikia. Pavyzdžiui, tiriant žmogaus pilvo organus, žarnyne negali būti dujų, tiriant šlapimo pūslę ar prostatą, šlapimo pūslė turi būti pilna. Šio tyrimo galimybės yra gana ribotos tiriant plaučius ir kaulus dėl jų struktūros ypatumų.

Pasitelkiant echoskopiją, galima aptikti auglius ir cistas skydliaukėje, kiaušidėse, krūtyse, kepenyse, pakitimus inkstų struktūroje (pavyzdžiui, atsiradusius akmenis), kituose vidaus organuose, stebėti vaisiaus augimą ir vystymąsi nėštumo metu, diagnozuoti vaisiaus apsigimimus.

Echoskopo kontrolėje galima atlikti vertingas diagnostines manipuliacijas: cistų ar darinių diagnostines biopsijas plona adata. Tai galima atlikti iš giliuose sluoksniuose esančių mažų, neapčiuopamų darinių.

Kokios savybės lemia gero echoskopuotojo įvaizdį?

Kaip jau minėta, echoskopijos tyrimo sėkmę lemia echoskopuotojo patirtis. Kas echoskopuotojui pelno geidžiamo specialisto vardą? Kokias savybes turi turėti echoskopuotojas, kad  išskirtų iš kitų sveikatos priežiūros specialistų, atliekančių gerą, bet ne išskirtinį darbą? Atsakymas - asmeninių ir profesionalių įgūdžių derinys. Geriausiai vertinamas ir išskirtinis echoskopuotojas tai toks specialistas, kurį pacientai prisimena, gydytojai prašo ir kolegoms patinka ir malonu su juo dirbti, jie tiki ir pasitiki jiems pateikiamomis tyrimo išvadomis.

Patyręs specialistas lengviau aptinka pavojingus darinius, o kartu sugeba neišgąsdinti paciento dėl tyrimo rezultatų, ypač jei tam nėra pagrindo. Echoskopuotojas turėtų būti empatiškas, mokėti suprasti pacientą, žinoti, ko paklausti, kad tyrimas būtų atliktas kuo efektyviau. Ultragarso specialistai susitinka su įvairiais pacientais iš daugybės skirtingų grupių ir įvairių amžiaus grupių. Jie privalo turėti tvirtus bendravimo įgūdžius. Geriausios gero echoskopuotojo savybės yra tarpasmeninės. Jie turi būti pasirengę paaiškinti pacientams sudėtingus medicininius terminus ir procedūras bei pateikti blogas naujienas tą pačią dieną, kalbant aiškiai ir užtikrintai.