Nėštumo nutraukimas

Nėštumo nutraukimo operacija dr. Kildos klinikoje yra mokama, atliekama pilnoje nejautroje, konfidencialiai ir saugiai. Visi reikalingi tyrimai atliekami vietoje, atsakymai gaunami iš karto konsultacijos metu. Nėštumo dydis skaičiuojamas savaitėmis nuo paskutinių mėnesinių pirmos dienos. Tokias operacijas atlikti galima ir daugumoje kitų gydymo įstaigų, dažniausiai stacionaruose. Lietuvoje gydymo įstaigose oficialiai galima nutraukti nėštumą, nesiekiantį 12-kos savaičių.
Net ir profesionaliai atliktas nėštumo nutraukimas, nors ir retai, bet gali sąlygoti moters sveikatai neigiamas pasekmes. Gali sutrikti mėnesinių ciklas, pagausėti mėnesinės, atsiranda arba paūmėja buvęs gimdos priedų uždegimas, kamuoja nuolatiniai skausmai, moteris gali daugiau visai nebepastoti arba pastojusi negali vaiko išnešioti. Kuriai grupei – pasisekusių ar nepasisekusių – priklausysite, niekas negali pasakyti.
Kiekviena moteris supranta, kad abortas yra kraštutinė priemonė ir paskutinė išeitis nepageidaujamo ar neplanuoto nėštumo atveju ir tai yra situacija, į kurią niekas nenori pakliūti. Neplanuoto pastojimo atvejais, kai moteris ar mergina nėra tam pasirengusi, jai tenka spręsti, kaip pasielgti. Pastaruoju metu rekomenduojama tiek gydytojams, tiek pacientėms susilaikyti nuo skubotų veiksmų, prieš operaciją pasiūlant moteriai psichologo pagalbą.
Vizitas pas ginekologą:
Koks bebūtų moters amžius, kiekvienas specialistas PRIVALO:
1. Gerbti moters apsisprendimą ir nesmerkti.
2. Suteikti informaciją apie įvairias pasirinkimo ir pagalbos galimybes.
3. Išlaikyti pokalbį paslaptyje.
4. Skirti pakankamai laiko.
5. Neskubinti moters ir leisti suprasti, kad net prieš nėštumo nutraukimo procedūrą moteris gali apsigalvoti.
6. Suteikti informaciją apie pačią procedūrą bei anesteziją.
7. Konsultuoti dėl kontracepcijos.
Jeigu manote, kad gydytojas, pas kurį atėjote, elgiasi nepagarbiai ar nesuteikia reikalingos informacijos, turėtumėte kreiptis į kitą gydytoją.
NĖŠTUMO NUTRAUKIMO OPERACIJA
Aspiracija (dažniau vadinama atsiurbimu) yra plačiausiai naudojama technika.
Iki 6 savaičių ši procedūra atliekama atsiurbiant gimdos turinį specialiu plonu vamzdeliu be gimdos kaklelio praplėtimo. Procedūra gali būti atliekama ambulatorinėmis sąlygomis.
Nuo 6 iki 9 savaičių gali prireikti gydytojui išplėsti gimdos kaklelį. Tai jau skausmingesnė procedūra, todėl ji dažniausiai atliekama naudojant bendrinį nuskausminimą, suleidžiant nuskausminančius vaistus į veną. Moteris užmigdoma 5 – 10 minučių ir to pakanka atlikti operacijai.
Medikamentinis nėštumo nutraukimas. Literatūros duomenys šiuo klausimu yra prieštaringi. Moteriai skiriami vaistai, kurių išgėrus nėštumas nutrūksta savaime, moteris jį tiesiog iškraujuoja.
Deja, šis metodas taip pat gali komplikuotis įvairiais sveikatos sutrikimais. Dažniausiai pasitaiko – užsitęsęs kraujavimas dėl gimdoje pasilikusių nėštumo audinių, gimdos uždegimas, karščiavimas, pilvo skausmai. Tokiu būdu nutrauktas nėštumas neretai taip pat baigiasi gimdos ertmės išgramdymu. Kai kuriose šalyse moterys gali pasirinkti vienokį ar kitokį nėštumo nutraukimo būdą. Lietuvoje šis nėštumo nutraukimo metodas – dar neįteisintas.
PASEKMĖS
Atliekant nėštumo nutraukimą tinkamai įrengtose gydymo įstaigose, komplikacijų tikimybė yra maža. Jos susijusios su daugeliu dalykų: svarbiausi jų - operuojančio gydytojo patirtis ir įgūdžiai, nėštumo dydis, pacientės sveikatos būklė. Pirmajame trimestre aborto komplikacijos yra nedažnos, tokios kaip gimdos vientisumo pažeidimas, kraujavimas, infekcija ir nepilnas nėštumo audinių pašalinimas.
Prieš abortą turi būti patikrintas moters Rh faktorius. Jei moters Rh(-), o jos partnerio Rh (+) - po operacijos turi būti suleistas anti Rh gamaglobulinas, kad būtų išvengta nėštumo komplikacijų ateityje.
Prieš nutraukdama naują gyvybę gerai pamąstyk - ar tai tikrai išspręs tavo problemas. Neskubėk. Pasinaudok visomis galimomis paramos priemonėmis, nes tai kraštutinis ir sunkiai pateisinamas šeimos planavimo būdas.