Nėštumo nutraukimas

Nėštumo nutraukimo procedūra Dr. A. Kildos klinikoje yra mokama, atliekama pilnoje nejautroje, konfidencialiai ir saugiai. Nuo šių metų atliekame ir medikamentinį nėštumo nutraukimą. Visi reikalingi tyrimai atliekami vietoje, atsakymai gaunami iš karto konsultacijos metu. Nėštumo dydis skaičiuojamas savaitėmis nuo paskutinių mėnesinių pirmos dienos. Tokias operacijas atlikti galima  ir daugumoje kitų gydymo įstaigų, dažniausiai stacionaruose.  Lietuvoje gydymo įstaigose oficialiai galima nutraukti nėštumą, nesiekiantį 12-kos savaičių, o medikamentinį – iki 9 savaitės.

Net ir profesionaliai atliktas nėštumo nutraukimas, nors ir retai, bet gali sąlygoti  moters sveikatai neigiamas pasekmes. Kuriai grupei – pasisekusių ar nepasisekusių – priklausysite, niekas negali pasakyti.

Kiekviena moteris turėtų suprasti, kad abortas yra kraštutinė priemonė ir paskutinė išeitis nepageidaujamo ar neplanuoto nėštumo atveju ir tai yra situacija, į kurią niekas nenori pakliūti. Neplanuoto pastojimo atvejais, kai  moteris ar mergina nėra tam pasirengusi, jai tenka spręsti, kaip pasielgti. Pastaruoju metu rekomenduojama tiek gydytojams, tiek pacientėms susilaikyti nuo skubotų veiksmų.

NĖŠTUMO NUTRAUKIMO OPERACIJA

Kuris metodas yra saugesnis – medikamentinis ar chirurginis?

Chirurginis nėštumo nutraukimas

Chirurginis abortas yra viena saugiausių operacijų, tačiau kaip ir visos operacijos yra susijęs su tam tikra rizika. Komplikacijos gali atsirasti maždaug 3 % atvejų, tačiau reikšmingų komplikacijų pasitaiko retai.  Procedūra dažniausiai atliekama taikant sedaciją ar bendrinį intraveninį nuskausminimą, yra galimybė naudoti ir vietinį nuskausminimą. Operacija trunka apie 10 minučių. Kai anestetiko veikimas baigsis,  gausite patarimą dėl tolesnio gydymo, pagalbinis asmuo turės parvežti jus namo.

Chirurginio nėštumo nutraukimo rizikos:

Pilnai nuskausminus, plonu vamzdeliu, įvedus jį į gimdos ertmę, išsiurbiami nėštumo audiniai, tačiau kaip ir bet kurios kitos operacijos metu, deja, galimos ir komplikacijos:

  • Nepilnas abortas yra dažniausia komplikacija (iki 2 proc.), kuri atsiranda, kai gimdoje lieka nedidelis nėštumo ar gleivinės gabalėlis. Tai gali sukelti probleminį kraujavimą arba skausmingus gimdos susitraukimus, todėl procedūrą gali tekti pakartoti.
  • Besitęsiantis nėštumas yra nedažnas (1 iš 500), labiau tikėtinas atliekant procedūras iki šešių savaičių.
  • Infekcija yra nedažna (mažiau nei 1 %). Paprastai kartu su procedūra jums bus skiriami antibiotikai, kad sumažintumėte šią riziką.
  • Gimdos kaklelio pažeidimas yra nedažnas ir retai turi ilgalaikį poveikį.
  • Gimdos perforacija, kai chirurginiai instrumentai pažeidžia gimdos sienelės vientisumą, gali būti pati rimčiausia komplikacija, bet, patyrusiam chirurgui ji pasitaiko itin retai.
  • Kraujavimas po chirurginio aborto pirmąjį trimestrą yra retas.

Kodėl verta rinktis chirurginį nėštumo nutraukimą?

Chirurginis nėštumo nutraukimas yra saugus ir patikimas būdas nutraukti nėštumą pirmame trimestre. Pasirinkimo pranašumai yra šie:

  • Galima atlikti vėlesniame nėštumo laike nei tai galima medikamentiniu metodu;
  • Pati procedūra trunka vos kelias minutes;
  • Paprastai tai apima tik vieną apsilankymą klinikoje;
  • Paprastai kraujavimas ir skausmingi gimdos susitraukimai yra mažesni ir retesni nei atliekant medikamentinį abortą;
  • Visos procedūros metu dalyvauja medicinos personalas;
  • Galima atlikti taikant bendrinę intraveninę nejautrą, kuri sumažina sąmoningumą ir skausmą procedūros metu;
  • Jis turi labai mažą komplikacijų ir aukštą sėkmės procentą;
  • Galite toliau maitinti krūtimi, o maitinimą krūtimi turėsite nutraukti medikamentinio aborto metu.
Medikamentinis nėštumo nutraukimas

Moteriai, esant nėštumui iki 9 savaičių gali būti skiriami vaistai, kurių išgėrus nėštumas nutrūksta savaime, moteris jį tiesiog iškraujuoja. Šis metodas, nors yra laikomas saugiu, bet taip pat gali komplikuotis įvairiais sveikatos sutrikimais.

Kodėl verta rinktis medikamentinį nėštumo nutraukimą?

Jei jūsų nėštumas yra trumpesnis nei devynios nėštumo savaitės ir nenorite atlikti operacijos, medikamentinis abortas yra tinkamas pasirinkimas. Kitos priežastys, dėl kurių moterys pasirenka medikamentinį, o ne chirurginį nėštumo nutraukimą, yra šios:

  • Nereikia anestezijos;
  • Procedūra neinvazinė;
  • Yra didesnis privatumas nei atliekant chirurginį abortą;
  • Kaip nechirurginė procedūra, su medikamentiniu abortu nesusijusios chirurginės rizikos;
  • Jūs esate namuose ir, jei norite, galite sulaukti draugų ar šeimos palaikymo;
  • Jis gali atrodyti „natūralesnis arba panašus į gausias mėnesines ar persileidimą“.

Medikamentinio nėštumo nutraukimo rizikos

Medikamentinis nėštumo nutraukimas yra saugus ir efektyvus būdas nutraukti nėštumą iki 9 nėštumo savaitės, tačiau, kaip ir chirurginis abortas, medikamentinis abortas gali sukelti tam tikrą pavojų:

  • Nepilnai įvykęs nėštumo nutraukimas yra dažniausia komplikacija (1-4 proc.), kylanti, kai nėštumas visiškai nepašalinamas iš gimdos, sukelia skausmingus gimdos susitraukimus ar gausų kraujavimą. Jei kraujavimas ar skausmas nepraeina, gali prireikti chirurginės procedūros.
  • Tebesitęsiantis nėštumas pasireiškia mažiau nei 1 % atvejų. Galime rekomenduoti chirurginį abortą kaip šios komplikacijos gydymą arba tolesnį medicininį gydymą.
  • Infekcija yra nedažna (mažiau nei 1 %).
  • Gausus kraujavimas, pasireiškia maždaug 1 iš 1000 atvejų.

Moterys, po ginekologo konsultacijos, įvertinus galimas vieno ar kito metodo rizikas,  gali pasirinkti vienokį ar kitokį nėštumo nutraukimo būdą, jeigu jos pasirinkimui nėra priešparodymų.

PASEKMĖS

Atliekant nėštumo nutraukimą tinkamai įrengtose gydymo įstaigose,  komplikacijų tikimybė yra maža. Jos susijusios su daugeliu dalykų: svarbiausi jų – gydytojo patirtis ir įgūdžiai, nėštumo laikas, pacientės sveikatos būklė.

Prieš nutraukdama naują gyvybę gerai pamąstyk – ar tai tikrai išspręs tavo problemas. Neskubėk. Pasinaudok visomis galimomis paramos priemonėmis, nes tai kraštutinis ir sunkiai pateisinamas šeimos planavimo būdas.

 

 

AKTUALŪS STRAIPSNIAI

Kolposkopija – kas tai?

Kolposkopija yra medicininė diagnostinė procedūra, skirta vizualiai ištirti gimdos kaklelį, taip pat makštį ir vulvą naudojant kolposkopą (tai specializuotos paskirties mikroskopas). Pagrindinis šio instrumentinio tyrimo tikslas – užkirsti kelią gimdos kaklelio vėžiui, anksti

Daugiau >

Gimdos kaklelio vėžio profilaktika

Rizika susirgti gimdos kaklelio vėžiu padidėja moterims nuo 30 metų, o daugiausiai serga 45-55-erių metų amžiaus. Pastaraisiais metais mokslininkai įrodė, kad jo atsiradimui didžiausią reikšmę turi žmogaus papilomos virusas

Daugiau >

Mamografija ar krūtų echoskopija?

Krūtų mamografijos tyrimas Mamograma yra vienas iš svarbiausių krūtų ligų tyrimų. Jis atliekamas mamografu, naudojant rentgeno spindulius, tokiu būdu išgaunant detalų krūties vaizdą. Šio tyrimo tikslas – aptikti įvairius

Daugiau >