Septyni ženklai vyrui rodo, jog laikas pasitikrinti pas urologą.  

2021.03.14

Septyni ženklai vyrui rodo, jog laikas pasitikrinti pas urologą.  

Nors tai nėra populiari tema, vyrų šlapinimosi ar seksualinės problemos yra pakankamai dažnos ir svarbios. Jei pastebėsite bet kurį iš žemiau pateiktų septynių ženklų - atėjo laikas kreiptis į urologą. 

Urologas yra gydytojas, kurio specializacija yra urogenitalinis traktas. Tai kūno dalis, susidedanti iš inkstų, šlapimtakių, šlaplės, šlapimo pūslės, prostatos liaukos ir vyrų reprodukcinių organų. Kiekvienoje šio trakto dalyje gali kilti įvairių sutrikimų, todėl ir simptomų bei ligų yra daug ir įvairių. Urologai taip pat gydo ne tik vyrų, bet ir moterų lytinę disfunkciją ir vaisingumo problemas. 

Štai septyni požymiai, kai rekomenduotume nuvykti pas urologą. 

  1. Erekcijos disfunkcija - ja skundžiasi nuo 30 iki 50% vyrų nuo 40 iki 70 metų. Nereikia nė sakyti, kad tai dažna problema. Tam yra daugybė priežasčių, todėl pirmiausia apsilankykite pas urologą. Urologas atliks tyrimus, ištirs kraujagyslių būklę, hipertenziją, inkstų nepakankamumą, nutukimą ir paskirs atitinkamą gydymą.
  2. Kraujas šlapime - mediciniškai tai vadinama hematurija. Kraujas šlapime baugina. Tai gali būti šlapimo pūslės ar inkstų vėžio simptomas. Svarbiausia nedelsiant kreiptis į urologą. 
  3. Šlapimo nelaikymas - nemaloni situacija, kuri  ne vienam vyrui komplikuoja gyvenimą ir nei vienas nenorėtų to patirti. Be urologo pagalbos šio problemos neišspręsite.
  4. Padidėjusi prostata (gerybinė prostatos hiperplazija) yra padidėjusios prostatos terminas. Ja serga daugiau kaip 50% vyresnių nei 60 metų vyrų ir iki 90% 70 metų ir vyresnių vyrų. Padidėjusi prostata gali sukelti tokius simptomus kaip skubus šlapinimasis, silpna šlapimo srovė ar apsunkintas šlapinimasis, padažnėjęs šlapinimasis naktį ar nesugebėjimas visiškai ištuštinti šlapimo pūslės. 
  5. Sėklidžių skausmas ar jų padidėjimas. Skausmo sėklidėje pojūtis ar  apčiuopiamas prie sėklidės papildomas darinys yra ženklas, kad reikia nedelsiant atvykti pas urologą. Nors ir retai, tai gali būti sėklidžių vėžio požymis. Sėklidės padidėjimą ar nelygumus pasitikrinkite patys, nes taip galite anksčiau aptikti pokyčius. 
  6. Inkstų akmenys yra dažnas reiškinys, kuris negydant gali netikėtai bet kada pasikartoti. Yra keletas gydymo būdų, todėl laiku apsilankę pas urologą, išvengsite rimtų komplikacijų.
  7. Padidėjęs PSA (prostatos specifinis antigenas) gal ir ne visiems gerai žinomas, bet tai yra vienas jautriausių prostatos vėžio rodiklių. Stebėti PSA lygio pokyčius yra labai svarbu, ypač, jei PSA jau yra padidėjęs. 

Nors yra ir daugiau svarbių urologinių ligų ženklų, dėl kurių gali tekti apsilankyti pas urologą, šie simptomai yra vieni iš labiausiai paplitusių.